Zalety mieszkań parterowych

Zalety mieszkań parterowych

W bardzo wielu przypadkach osoby i rodziny poszukujące mieszkania proszą agentów, aby nie szukali dla nich mieszkań na parterze. Ludzie niechętnie decydują się na takie mieszkania z różnych względów, takich jak większa szansa na włamanie lub sąsiedzi, którzy mogą zaglądać w okna. Warto jednak zwrócić również uwagę na różne atuty oferowane przez mieszkania znajdujące się na parterach.

Brak uciążliwych schodów

Pierwszym atutem, jaki przychodzi do głowy, gdy mówi się o mieszkaniach parterowych jest brak niewygodnych schodów, które mogą być uciążliwe nie tylko dla osób starszych, niepełnosprawnych czy też rodzin z dziećmi, ale dla każdego, ponieważ wchodzenie po nich jest najzwyczajniej w świecie męczące. Nie wszystkie bloki mieszkalne są wyposażone w windy, a dodatkowo mogą one ulec awarii. W przypadku mieszkań parterowych nie trzeba się tym martwić i można bez większego wysiłki wracać z ciężkimi zakupami, itp.

Wygodniejsze przeprowadzanie remontów

Brak schodów i mieszkanie w pobliżu głównego wyjścia z budynku to bardzo istotny atut dla ludzi planujących remonty. Noszenie materiałów remontowych po schodach może być uciążliwe i czasochłonne, a do tego wiąże się z brudzeniem klatki schodowej, którą należy posprzątać. W przypadku mieszkań parterowych, tego sprzątania i dźwigania jest o wiele mniej. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku przeprowadzek.

Dodatkowa przestrzeń zewnętrzna

Posiadacze mieszkań parterowych mogą cieszyć się również z innego udogodnienia, jakim jest możliwość posiadania własnego ogrodu, tarasu czy też innej większej przestrzeni zewnętrznej. Najczęściej do takich ogrodów można wychodzić przez klatkę schodową, ale dostępne są również na rynku mieszkania oferujące możliwość wyjścia z mieszkania do ogrodu przez salon lub kuchnię.

Szerszy wybór ofert

Mieszkania parterowe nie cieszą się zbyt wielką popularnością wśród klientów, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że dostępnych jest znacznie więcej ofert obejmujących mieszkania parterowe lub piętrowe. Oprócz tego ze względu na niskie zainteresowanie, często można trafić na bardziej przystępne ceny w porównaniu z lokalami mieszkalnymi znajdującymi się na wyższych piętrach.

Dodaj komentarz