Atrakcje na imprezy firmowe- 7 najlepszych pomysłów

Atrakcje na imprezy firmowe- 7 najlepszych pomysłów

Każda impreza firmowa powinna w swoim harmonogramie zawierać atrakcję firmowe dla pracowników. Cały personel podczas takiego wydarzenia z niecierpliwością czeka na moment, w którym może jeszcze lepiej poznać kadrę, oderwać się od biurowej codzienności i jeszcze bardziej zacieśnić więzi wśród współpracowników. Atrakcje na firmowym spotkaniu powinny być dostosowane do charakteru miejsca pracy i preferencji całego teamu. Tego typu element sprawia, że frekwencja na firmowej atrakcji jest gwarantowana, a każdy pracownik mając w pamięci świetną zabawę na poprzednim wydarzeniu z niecierpliwością oczekuje kolejnego. Dodatek zabaw rozluźnia atmosferę i sprawia, że w bardziej komfortowej atmosferze pojawiają się nowe możliwości poznania współpracowników, co ma realne przełożenie na lepszą współpracę w firmie.  Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze atrakcji? Jakie zabawy sprawdzą się w trakcie eventu i gdzie szukać inspiracji i pomysłów na ciekawe rozwiązania? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania bez wątpienia zaraz rozwiejemy twoje wszystkie wątpliwości.

7 najlepszych pomysłów na atrakcję podczas imprezy firmowej 

  1. Koncert na żywo

Muzyka to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej pewnych atrakcji na imprezie firmowej, podczas tego typu atrakcji wszyscy uczestnicy mogą w naturalny sposób pozbyć się skrępowania i otworzyć na dobrą zabawę. Muzyka nie tylko zapewnia rozrywkę, ale jest świetnym pretekstem, aby wraz z kolegami i koleżankami z pracy przełamać lody i wejść wspólnie na parkiet. Przy wyborze typu muzyki warto kierować się preferencjami personelu i poprosić aby każdy z pracowników napisał anonimowo na kartce swój ulubiony zespół czy rodzaj muzyki, podążając za upodobaniami większości mamy pewność, że trafimy w gusta gości.

  1. Fire show

Pokaz ognia to idealny pomysł na atrakcję wieczorną porą. Kuglarze zajmujący się przygotowaniem show zadbają o dreszczyk emocji i zainteresowanie wszystkich zaproszonych gości. Artyści sprawią, że będzie to niezapomniane przeżycie, a połączenie ognia i starannie dobranej muzyki gwarantuje niezwykły, wręcz magiczny charakter każdej imprezy.

  1. Pokaz kuchni molekularnej 

Kuchnia molekularna korzystając z właściwości chemicznych oraz wzajemnych oddziaływań pomiędzy składnikami pozwala na wykonanie niezwykle oryginalnego i zapierającego dech w piersiach show. Tego typu atrakcje cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością, a przez użycie zdrowych, ekologicznych i starannie dobranych składników idealnie wpisuje się w obecne trendy żywieniowe. Pokaz kuchni molekularnej jest świetną okazją do zaangażowania pracowników w aktywne uczestnictwo i pomoc przy tworzeniu magii na talerzu.

  1. Foto budka

Idealny sposób na rozładowanie napiętej atmosfery na początku spotkania, a także zatrzymanie zabawnych wspomnień na dłużej. Tego typu atrakcja ma ogromny plus w postaci braku ograniczeń czasowych, można z niej skorzystać w wybranym przez siebie momencie, a poprzez użycie ciekawych rekwizytów wprawią wszystkich w radosny nastrój i pobudzą kreatywność. Świetnym pomysłem jest wywołanie wszystkich zdjęć i powieszenie we wspólnej przestrzeni w zakładzie pracy.

  1. Wyjątkowe pokazy iluzjonistyczne

Klimat takiego show jest budowany dzięki użyciu gry świateł, dymu, rekwizytów i bogatej scenografii. Magiczne widowisko pełne humoru i zaskoczeń na pewno trafią w gusta wszystkich i skupią całą uwagę uczestników imprezy. Profesjonalny pokaz to nie tylko zamykanie asystentki w skrzyni czy wyjmowanie gołębia z rękawa, a profesjonalne przygotowany pokaz z elementami tańca i gry aktorskiej iluzjonisty. Tego typu atrakcja na pewno wprowadzi uczestników w inny wymiar i dostarczy rozrywkę w dotąd nie znanym magicznym wymiarze.

  1. Atrakcje sportowe

Gry angażujące w ten sposób uczestników są bardzo ciekawą i integrującą cały personel atrakcją, ale z pewnością wymagają mocnego zaangażowania się uczestników. Warto dostosować poziom trudności do upodobań i możliwości wszystkich chętnych. Gry sportowe najlepiej sprawdzą się w przypadku imprezy mającej miejsce na świeżym powietrzu. Należy przygotować kilka typów konkurencji, aby każdy mógł spróbować swoich sił. Do łatwiejszych zależą gry takie jak biegi w workach czy wyścigi z jajkiem umieszczonym na łyżeczce, ale jeśli mamy pewność, że wśród uczestników są miłośnicy sportów można pokusić się o trudniejsze atrakcje takie jak spływ kajakowy, bieg z przeszkodami czy mecz siatkówki.

  1. Kabaret

Stand-up czy kabaret to świetna opcja na imprezę firmową, a zaproszenie znanych artystów bez wątpienia podnosi rangę imprezy. Warto przed samym wydarzeniem szczegółowo omówić repertuar i poinformować o ewentualnych ograniczeniach czy tematach skeczu. Dobór tematyki powinien zależeć od charakteru branży, wieku uczestników, a także nawiązywać do miejsca w jakim firma ma swoją siedzibę i w ciekawy sposób przedstawić region z jakiego się wywodzi. Taki wysęp z pewnością rozluźni atmosferę i skłoni do dyskusji po zakończeniu skeczu.

Dodaj komentarz