Daszki szklane. Wrocław w nowoczesnych aranżacjach

Daszki szklane. Wrocław w nowoczesnych aranżacjach

Daszki szklane to nowoczesne i trwałe rozwiązanie służące jako osłonięcie balkonu, tarasu, czy wejścia do budynku. Przede wszystkim ma zastosowanie praktyczne, ponieważ chroni przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.

To też wybór uniwersalny, pasujący do wielu stylów architektonicznych: od nowoczesnych aż po klasyczne. Zastosowanie szklanych daszków wpływa na zwiększenie walorów użytkowych oraz estetycznych nieruchomości, co przekłada się na atrakcyjność i pozytywny odbiór danego obiektu.

Daszki szklane Wrocław stawia na jakość

Korzystając z oferty wrocławskiej firmy Prolinea – dostępnej pod adresem: https://prolinea.eu/oferta/daszki-szklane – można zamówić daszki na wymiar, które będą dostosowane indywidualnie do danego budynku. Można również dostosować rodzaj montażu tak, aby daszki prezentowały się optymalnie i jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Jakie są sposoby montażu szklanych daszków?

  • Daszki na cięgnach – możliwe jest zamontowanie w przypadku fasady aluminiowej, ściany ocieplonej styropianem, ściany wentylowanej, czy kamienia, a długość daszka zależy od indywidualnych ustaleń.
  • Daszki na wspornikach – to lekka i przejrzysta konstrukcja mocowana punktowo z odciągami, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Wypełnienie zadaszenia stanowi szkło hartowane i laminowane oraz mocowanie wcześniej wybrane przez klienta.

Mimo tego, że szkło może kojarzyć się z materiałem kruchym i nietrwałym, daszki szklane wykonane są z materiału, któremu niestraszne burze, deszcze, mrozy i słońce. Jest to wybór nie tylko trwały, który przetrwa wiele sezonów, ale także nadający budynkowi niezwykłego charakteru i elegancji. Szklane daszki stosowane są coraz częściej nie tylko przez deweloperów przy budowie dużych budynków, ale także przez klientów indywidualnych, którzy marzą o stylowym wykończeniu swojego domu.

cityisland.pl-daszki-szklane-Wroclaw-2

Daszki szklane – popularne rozwiązanie we Wrocławiu

Szklane daszki można coraz częściej spotkać nie tylko we Wrocławiu, ale również w całej Polsce. Stały się wręcz standardem, który wznosi budynek na nowy poziom, dodając mu stylu oraz elegancji. Jednocześnie usługa nie jest wykonywana na zasadzie „kopiuj-wklej”. Projekt przygotowywany jest najczęściej indywidualnie i na wymiar, by dostosować go do charakteru, rodzaju i stylu budynku.

Choć najczęściej można spotkać szklane daszki przy budynkach nowoczesnych i minimalistycznych, wielu architektów decyduje się na umieszczenie ich w budynkach klasycznych lub nawet z cegły. Rozwiązania te „nie gryzą się” ze sobą, wręcz przeciwnie – daszki dodają całej konstrukcji nowoczesnego akcentu, dzięki czemu wypada lepiej na tle innych budynków i nie odstaje od nich w żaden sposób wyglądem.

Aby daszki były jeszcze bardziej spersonalizowane, możliwe jest nałożenie na nie elementu graficznego np. z wybraną kompozycją lub logo firmy. Pozwala to na połączenie funkcji praktycznych szklanych daszków z estetycznymi, dostosowując je do oczekiwań inwestora.

Materiały, z których korzystają firmy wykonujące szklane daszki, charakteryzują się najwyższą jakością, co pozwala konstrukcji spełniać swoją funkcję niezależnie od warunków pogodowych przez długie sezony.

Dodaj komentarz