Pergola PRO firmy Dragon, czyli jak osłonić taras

Pergola PRO firmy Dragon, czyli jak osłonić taras

Zbliżające się lato to świetna okazja do weekendowych spotkań z rodziną lub znajomymi w przydomowym ogrodzie. Jeśli należysz do osób, które często organizują spotkania na świeżym powietrzu i poszukujesz przy tym idealnego zadaszenia na taras, to pergola tarasowa Dragon PRO będzie właściwym wyborem. Inwestycja będzie praktycznym i funkcjonalnym strzałem w dziesiątkę, który nie tylko ochroni przed zbyt intensywnymi promieniami słońca, ale także wiatrem czy deszczem. 

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w takie zadaszenie? Jakimi parametrami cechuje się pergola segmentowa? I co jeszcze warto o niej wiedzieć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Pergola tarasowa Dragon PRO – czy sprawdzi się jako zadaszenie całoroczne?

Dragon Pergola PRO to innowacyjne i praktyczne rozwiązanie, które pomaga chronić przestrzeń tarasu przed ostrym słońcem, silnym wiatrem oraz deszczem. Zadaszenie odporne jest na nadmiar deszczu, a przy tym gwarantuje bezpieczne schronienie podczas wczesnowiosennego załamania pogody.

Produkt stanowi przy tym połączenie zaawansowanej technologii oraz designerskiej prostoty, która uatrakcyjnia przydomową przestrzeń. Pergola PRO to uniwersalne rozwiązanie, które w zależności od naszych potrzeb może zostać złożone lub rozłożone niemal o każdej porze roku. Wyjątek stanowi tu zima – zwłaszcza intensywne opady mokrego śniegu, którego ciężaru zadaszenie może nie wytrzymać. Zaleca się zatem nierozkładanie zadaszenia o tej porze roku.

Pergola tarasowa Dragon PRO – najważniejsze parametry

Pergola tarasowa Dragon PRO to mocna i wytrzymała konstrukcja wykonana z lakierowanego metodą proszkową aluminium, której poszczególne elementy łączeniowe wykonane są ze stali ocynkowanej. Niektóre elementy pergoli są ruchome – m.in. zamontowane segmentowo do profili podszycie, które pozwala na płynne rozwijanie i zwijanie całości zadaszenia.

Sterowanie

Wygodne sterowanie pergolą zapewnia silnik Somfy sterowany przełącznikiem znajdującym się na ścianie lub pilocie. Zadaszenie może także zostać wyposażone w ręczny napęd.

Wymiary

Jeżeli chodzi o wymiary, to Pergola PRO sprawdza się szczególnie na przestronnych tarasach, w ogrodach oraz na balkonach. W zależności od potrzeb rozmiar zamówionego wysięgu może wahać się pomiędzy 100-700 cm, natomiast najczęstsza szerokość pomiędzy 100-900 cm. 

Bez względu na wybrany rozmiar lub kolor, pergola zawsze występuje w zwartej i jednolitej konstrukcji. Dzięki temu niewidoczne są na niej żadne śruby, czy pozostałe elementy mechaniczne. Cecha ta gwarantuje najwyższy poziom estetyki.

Montaż

Montaż to kolejna ważna kwestia, którą interesują się osoby, planujące kupno pergola do ogrodu. Pergola tarasowa Dragon PRO może zostać zamontowana do ściany lub sufitu. Jest to zatem praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko na przydomowym tarasie, ale i w ogrodzie, albo na balkonie usytuowanym na wyższym poziomie budynku. 

Warto przy tym wiedzieć, że pergola segmentowa występuje również w wersji wolnostojącej. Taka wersja sprawdzi się w ogrodzie, jako alternatywa dla tradycyjnej altany.

Dodaj komentarz