Pożyczki pod zastaw nieruchomości – dlaczego warto z nich skorzystać?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – dlaczego warto z nich skorzystać?

Zewnętrznych źródeł finansowania firmy jest tak wiele, że stosunkowo łatwo się w nich pomylić. Zwłaszcza, jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Można jednak wyróżnić pewne źródła finansowania, które są szczególnie warte uwagi.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to interesujący produkt finansowy, który powinno kojarzyć, chociażby ze słyszenia, spore grono przedsiębiorców. Niektóre osoby, które jeszcze nie zapoznały się ze szczegółowymi informacjami na jego temat, mogą podchodzić do niego sceptycznie, z uwagi na wysoką rangę zabezpieczenia, jakim jest zastaw nieruchomości. W rzeczywistości jednak ten typ pożyczki ma wiele istotnych zalet, które sprawiają, że warto się nim zainteresować.

Elastyczne pożyczki dla każdej firmy

Trudno jest spotkać dwie dokładnie takie same firmy, nawet, jeśli działają w tej samej branży. Każde przedsiębiorstwo ma inne potrzeby, wymagania, sytuację finansową (przychody, koszty, dochody), dlatego też zrozumiałe są obawy, że określony produkt finansowy nie sprosta oczekiwaniom każdego z nich. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że pożyczki pod zastaw nieruchomości odznaczają się bardzo dużą elastycznością.

Co należy rozumieć przez bezpieczne i elastyczne pożyczki pod nieruchomości? Przede wszystkim to, że pożyczkobiorca ma możliwość dostosowania okresu spłaty i jego trybu. Poza klasyczną spłatą zobowiązania w systemie ratalnym istnieje także możliwość spłacenia całego zobowiązania w formie jednej płatności pod koniec wyznaczonego okresu spłaty. Takie rozwiązanie może się opłacić, jeśli na przykład planujemy dużą inwestycję i nie chcemy obciążać się ratami na jej wczesnym etapie, ale mamy pewność, że dzięki niej będziemy w stanie spłacić naraz cały dług w wyznaczonym terminie.

Elastyczność tyczy się także sposobu wypłaty środków. Tutaj również mamy dwie opcje: wypłatę całości środków od razu lub wypłatę w transzach (którą można kojarzyć przede wszystkim z różnego rodzaju zobowiązań o charakterze inwestycyjnym). Jak widać, możliwości personalizacji pożyczki pod zastaw jest bardzo wiele, w związku z czym każda firma powinna być w stanie ustalić takie warunki, które będą jej najlepiej odpowiadały.

Minimum formalności i liberalne podejście

Wielu przedsiębiorcom pożyczki dla firm, zwłaszcza takie na wysoką kwotę, mogą kojarzyć się z dużą ilością formalności i dokładną weryfikacją sytuacji finansowej firmy (jej zdolności i historii kredytowej). W przypadku pożyczek pod zastaw nieruchomości działa to jednak inaczej.

Pożyczkodawcy dbają o uproszczoną procedurę wnioskowania i szybkie rozpatrywanie wniosków kredytowych. Co więcej, podchodzą liberalnie do badania zdolności kredytowej i do sprawdzania rejestrów gospodarczych czy BIK-u.

Dodaj komentarz